Sportovní centrum Radostova
Příspěvková organizace města Luhačovice, která provozuje také Městskou plovárnu.
1926-1927
Vybudování původní plovárny
2009
Uzavření venkovní plovárny
Uzavření z důvodu nevyhovění evropským hygienským normám.
9.9.2009
Zahájení stavby krytého bazénu
Symbolické poklepání na základní kámen.
10.12.2010
Slavnostní přestřižení pásky a uvedení do provozu.
10.12.2020
10té výročí od zahájení provozu
Původní plovárna jako zásadní funkční, architektonický a urbanistický prvek spolu se čtyřmi lázeňskými pensiony tvořila jádro funkcionalistického souboru zvaného Bílá čtvrť. Autorem návrhu původní plovárny, urbanistického řešení Bílé čtvrti a výrazné budovy pošty je architekt Bohuslav Fuchs. Plovárna a hotel Krystal tvoří funkcionalistickou odpověď na známější secesní stavby ve městě (např. od Dušana Jurkoviče). Stavba, budovaná společně s lázeňskými pensiony Ivo, Kras, Avion, Viola a Radun v letech 1926–1927, svým významným umístěním v urbanistickém konceptu podkovy „řídila“ všechny objekty ve svém okolí a orientovala jejich rekreační části. Stavba sestávala z plaveckého bazénu, brouzdaliště a prostoru pro slunění. Hlavní bazén byl dlouhý 37 m a široký 15 m, asi ve dvou třetinách rozdělený zdí na dvě části. Hloubka bazénu v plavecké části se pohybovala od 100 do 160 cm a od 60 do 100 cm v neplavecké části. Součástí objektu byly i převlékárny a toalety.
Hlavním důvodem pro stavbu bazénu nového byl fakt, že nekrytá plovárna už přestala vyhovovat evropským hygienickým normám. Aby mohla být provozována v letech 2008-2009, musela projít nutnými úpravami, které stály tři sta padesát tisíc korun. Město Luhačovice tedy vypsalo soutěž, z níž v červnu roku 2007 vyšel vítězný projekt Ladislava Semely z projektové kanceláře Uposs. Nový bazén vyrostl jako přestavba stávající nekryté letní plovárny. Tato unikátní situovanost funkcionalistické plovárny byla výhodou, ale i nevýhodou. Z urbanistických důvodů totiž nešel areál plovárny dále plošně rozšiřovat.
Generálním dodavatelem stavby byla firma TCHAS (později EIFFAGE Construction), závod Ostrava. Projektovou dokumentaci zpracovala Luhačovická firma UPOSS.
Obyvatelé i návštěvníci města tak získali možnost celoročního koupání v hlavním 25 m bazénu se čtyřmi dráhami, zážitkovém bazénu s chrliči, tryskami, divokou řekou, lehátky, bublery a dalšími atrakcemi, dětském bazénu, vířivce pro deset osob, vše doplněné parní komorou a vstupy na letní slunící terasy. Ve vstupní hale se nachází bufet a samozřejmě nechybí nezbytné hygienické zázemí celého komplexu a bezbariérové přístupy. Nová Městská plovárna byla uvedena do zkušebního provozu 22. listopadu 2010. Slavnostní přestřižení pásky a uvedení do plného provozu proběhlo 10.12.2010 za účasti všech, kteří se na její stavbě podíleli.